دندانپزشکی VIP

ویکتوری دنتال کِر

ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی تخصصی و عمومی

دندانپزشکی زیبایی در کل به آن دسته از درمان‌های دندانپزشکی اطلاق می‌شود که ظاهر و در بعضی مواقع عملکرد دندان‌ها، لثه‌ها و یا بایت بیمار ( رابطه فکی ) را بهبود می‌دهد. هدف اصلی دندانپزشکی زیبایی همان‌طور که از نام آن مشخص است، زیباتر کردن دندان‌ها از نظر رنگ، موقعیت، شکل، اندازه و مرتب بودن یا به اختصار خلق لبخندی جذاب و بی‌نقص است. دندانپزشک زیبایی نهایت سعی خود را به کار می برد تا تغییر مثبتی را در دندان‌ها و طرح لبخند به وجود بیاورد.
اصلاح طرح لبخند تاثیر چشمگیری بر زیبایی کلی صورت دارد و حتی تغییری به ظاهر جزیی، می‌تواند اثری باور نکردنی بر اعتماد به نفس و حس رضایت بیمار از خود داشته باشد. امروزه به کمک پیشرفت‌های مدرنی که در دندانپزشکی و دندانپزشکی زیبایی به دست آمده است، می‌توان درمان‌های متنوعی مانند اصلاح رنگ دندان تا جایگزینی دندان غایب را انجام داد. بنابراین اگر شما نیز لبخندتان را دوست ندارید، توصیه می‌کنیم درمان‌های جدید دندانپزشکی زیبایی را امتحان کنید تا سرانجام به لبخند رویایی خود دست یابید. دندانپزشکان زیبایی ماهر و مجرب ما در ویکتوری دنتال کِر آماده‌اند تا شما را در مسیر رسیدن به لبخند دلخواه‌تان یاری کنند تا بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره‌های ما تماس بگیریدایمپلنت متشکل از سه بخش مختلف است که عبارتند از: پایه تیتانیومی، روکش و اباتمنت که برای ترمیم دندان با این روش باید ابتدا پایه تیتانیومی در داخل فک قرار بگیرد و سپس با استفاده از اباتمنت و یا چسب مخصوص ایمپلنت، بر روی آن روکش ایمپلنت قرار داده شود.ویکتوری دنتال برای ترمیم دندان با این روش از جدیدترین تجهیزات و بهترین برندهای ایمپلنت استفاده می کند که مسلما از نتیجه بسیار خوبی در به کار بردن این روش در ویکتوری دنتال برخوردار خواهید شد.

سفید کردن دندان‌ها

سفید کردن دندان‌ها به دلیل گذاشتن تاثیری چشمگیر بر دندان‌ها به روشی کم‌هزینه و راحت، متداول‌ترین درمان دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شود. دندان‌ها را می‌توان در مطب توسط دندانپزشک زیبایی سفید کرد یا کیت مخصوص حاوی پلاک و ژل را برای سفید کردن دندان‌ها در خانه از دندانپزشک زیبایی دریافت کرد. همچنین فراورده‌های مخصوص سفید کردن دندان‌ها، مانند خمیردندان، ژل، دهان‌شویه، نوار و پلاک بلیچینگ را می‌توان بدون نسخه از داروخانه تهیه کرد.

ونیر

ونیر پوسته باریکی است که به طور سفارشی مطابق با رنگ دندان‌های هر بیمار از سرامیک یا رزین تهیه می‌شود و دندانپزشک آن را برای زیبایی دندان روی سطح جلوی دندان‌ها می‌چسباند. ابتدا دندانپزشک زیبایی حدود نیم میلی‌متر از مینای سطح دندان را تراش می‌دهد، سپس این روکش‌های زیبایی نازک را با سیمان مخصوص روی دندان قرار می‌دهد تا رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان تغییر کند. به کمک ونیر می‌توان نقص‌هایی مانند لب پر شدن، لک و تغییر رنگ، نامرتبی، صاف نبودن، ساییدگی یا فاصله‌دار بودن را با موفقیت اصلاح کرد. نتیجه نهایی دندانی درخشان و زیبا است که حس و ظاهر آن کاملاً طبیعی است.

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر رزین خمیری شکلی همرنگ دندان است که دندانپزشک آن را روی دندان قرار می‌دهد و با نور لیزر یا اشعه ماوراء بنفش خشک و سفت می‌کند. در مرحله بعد دندانپزشک کامپوزیت ونیر را شکل می‌دهد و پولیش می‌کند. کامپوزیت ونیر برای ترمیم پوسیدگی، لب‌پر شدن، ترک خوردن یا بدشکلی دندان به کار برده می‌شود. همچنین کامپوزیت ونیر جایگزینی مناسب برای آمالگام یا ماده نقره‌ای رنگ مخصوص پر کردن دندان است.

روکش دندان

دندانپزشک روکش را روی تمام بخشی از دندان پوسیده قرار می‌دهد. دندان پس از گذاشتن روکش شکل، اندازه، استحکام و ظاهر طبیعی خود را پیدا می‌کند. روکش از دندان ضعیف در برابر شکستگی محافظت می‌کند. روکش های شامل دو نوع هستند : روکش از فلز ، سرامیک جوش خورده به فلز( PFM ) ، رزین یا سرامیک ( زیرکونیا ) تهیه می‌شود.

اینله و انله


اینله و انله، یا پر کردن غیر مستقیم، از طلا، سرامیک یا کامپوزیت تهیه می‌شود و برای پر کردن دندان پوسیده یا آسیب دیده به کار برده می‌شود. ابتدا ترمیم قالب‌گیری می‌شود، سپس مدل برای ساخت ترمیم به لابراتوار فرستاده می‌شود و در نهایت دندانپزشک ترمیم را روی دندان می‌چسباند. چنانچه مواد داخل مرکز دندان قرار داده شود، ترمیم از نوع اینله است، اما اگر ترمیم یک یا چند عدد از گوشه‌های دندان را شامل شود یا کل سطح بایت را پوشش دهد، ترمیم انله نامیده می‌شود. به روش اینله و انله بخش اعظم دندان سالم حفظ می‌شود و می‌توان آن را جایگزین روکش محسوب کرد.

بریج

بریج یکی از ترمیم‌های رایج دندان است که به دندان‌های سالم دو طرف دندان غائب متصل می‌شود. دندان مصنوعی متصل به بریج نیز فاصله مربوط به دندان غائب را پر می‌کند. این ترمیم زیبایی جای دندان خالی را در لبخند پر می‌کند. برای جایگذاری بریج نیز مانند روکش سرامیکی، دندانپزشک سطح دندان‌ها را با فرز تراش می‌دهد تا بتواند بریج را روی آنها بگذارد. بریج بهترین انتخاب برای بی‌دندانی با فضای خالی کوچک یا بی‌دندانی یک‌طرفه است، البته از بریج می‌توان برای اصلاح بی‌دندانی دوطرفه نیز استفاده کرد، در این حالت تقریباً تمام دندان‌های باقیمانده برای نگه داشتن دندان جایگزین به کار برده می‌شود.

ایمپلنت

ایمپلنت از جنس تیتانیوم واکنش‌ناپذیر میباشد. جراح ایمپلنت را در استخوان قرار می‌دهد. ایمپلنت پایه‌ای برای دنجایگزینی دندان می باشد که به شیوه دیجیتال تهیه می‌شود تا با بقیه دندان‌های بیمار تناسب داشته باشد. پس از آن که جراح ایمپلنت را طی عمل جراحی در استخوان قرار داد،‌ مدتی صبر می‌کند تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد و با استخوان فک یکی شود. سپس روکش روی ایمپلنت گذاشته می‌شود. مزیت اصلی عمل زیبایی دندان به روش ایمپلنت بر دیگر جایگزین‌های دندانی این است که ایمپلنت مستقیماً به استخوان فک متصل می‌شود. مسلماً جوش خوردن ایمپلنت به استخوان مانند اتصال اصلی نخواهد بود، اما عملکرد مشابهی را ارائه می‌دهد.

دندان مصنوعی

دندان مصنوعی برای جایگزینی دندان‌های غائب به کار برده می‌شود و چون متحرک است، می‌توان آن را از دهان خارج کرد. دندان مصنوعی متحرک به گونه‌ای طراحی می‌شود که شکل دندان‌ها و لثه‌ها باشد و جایگزین دندان‌ها و بافت‌های اطراف آن بشود. اگر بی‌دندانی کامل باشد، یک دست دندان مصنوعی کامل ساخته می‌شود، اما اگر بیمار هنوز چند دندان خود را حفظ کرده باشد، دندان مصنوعی تکه‌ای توصیه می‌شود.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند ترکیبی از چند درمان دندانپزشکی زیبایی و گاهی دندانپزشکی ترمیمی است. در این طرح درمان بیمار می‌خواهد از تمام درمان‌های ضروری برای دستیابی به لبخند رویایی خود بهره بگیرد. در درمان اصلاح طرح لبخند از درمان‌هایی مانند سفید کردن دندان، ونیر، روکش، ایمپلنت، ارتودنسی نامرئی (اینویزلاین) استفاده می‌شود.

ارتودنسی

ارتودنسی شامل روش‌هایی مانند بریس معمولی و ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) می‌شود. ارتودنسی یکی از پرطرفدارترین درمان‌ها برای دستیابی به دندان‌هایی زیباتر و سالم‌تر است. دلایل مختلفی برای ارتودنسی دندان‌ها وجود دارد که از آن جمله می‌توان به انحراف فک، کجی، شلوغی، بی‌نظمی و به‌هم‌فشردگی دندان‌ها و از دست دادن دندان یا ناهنجاری بایت (مال اکلوژن یا نامرتبی دندان‌ها) اشاره کرد. ارتودنسی معمولاً بر روی کودکان 14 ـ 7 ساله انجام می‌شود.
ایمپلنت متشکل از سه بخش مختلف است که عبارتند از: پایه تیتانیومی، روکش و اباتمنت که برای ترمیم دندان با این روش باید ابتدا پایه تیتانیومی در داخل فک قرار بگیرد و سپس با استفاده از اباتمنت و یا چسب مخصوص ایمپلنت، بر روی آن روکش ایمپلنت قرار داده شود.

ویکتوری دنتال برای ترمیم دندان با این روش از جدیدترین تجهیزات و بهترین برندهای ایمپلنت استفاده می کند که مسلما از نتیجه بسیار خوبی در به کار بردن این روش در ویکتوری دنتال برخوردار خواهید شد.

برای مشاهده نمونه درمان های بیشتر از ویکتوری دنتال کِر ٬ به صفحه ما در اینستاگرام مراجعه نمایید.

گالری نمونه کارها